RSS
Miközben a politikai elemzők veszélyes próbálkozásnak nevezik, amely a szélsőséges pártoknak kedvez, és a Pluralizmus Erdélyben közleményben ítéli el a 7 százalékos küszöböt bevezető tervezetet,...
A csoport szerint ezzel az RMDSZ egy káros következményekkel járó és az egész romániai magyar közösséget érintő súlyos döntést hozott.
A levélírók azt szeretnék, ha a politikai szervezet állást foglalna az ügyben és odahatna, hogy a Szent Ferenc Alapítvány segítse ezeknek a visszaéléseknek a feltárását.
„Javaslataink felhasználhatók a közösség érdekében, és azt is jelzik, hogy fontosnak és megkerülhetetlennek tartjuk a szövetséget. Bár nem mindig és nem mindenben értünk egyet a politikáival,...
Senki nem tud és nem fog hitelesebb és valóságosabb képet mutatni számunkra Erdélyben és Magyarországon sem, mint az erdélyi magyar újságírók által írt és szerkesztett, mindkét ország politikai...
Állásfoglalásukban felháborítónak nevezik, hogy a Román Ortodox Egyház levelét az erdélyi magyar történelmi egyházak püspökei is aláírták, és arra kérik őket, hogy vonják vissza az aláírásukat.
Nyílt levélben fordultak Szűcs Lászlóhoz, a Magyar Újságírók Romániai Egyesületének (MÚRE) elnökéhez.
Egy sepsiszentgyörgyi találkozón a Mi Hazánk politikusa amellett, hogy súlyos kijelentéseket tett az újságíróval kapcsolatban, zsidó- és romaellenes gondolatokat is megfogalmazott.
Szerintük az ilyen beszédmódnak nincs mit keresnie az erdélyi magyar nyilvánosságban, „ami évszázadok óta az etnikai, vallási tolerancia színhelyeként gondol saját magára”.
Az április 3-i országgyűlési választások eredménye az erdélyi magyarságra is kihatással van. Azokra is, akik nem szavaztak.