Hibaigazítás: az RMDSZ nem volt a készpénzfizetési plafon csökkentésének kezdeményezői között
November 7-i hírünkben, amelyben arról számoltunk be, hogy a kormánykoalíció vezetői, Marcel Ciolacu és Nicolae Ciucă bejelentették, hogy lemondanak a készpénzkifizetések felső határának csökkentéséről, tévesen azt írtuk, hogy a kezdeményezés előterjesztői között az RMDSZ is ott volt.
A készpénzkifizetések felső határának csökkentését a deficitcsökkentő törvénycsomag írta elő, amelyért a kormány felelősséget vállalt, és amely október 27-én jelent meg a Hivatalos Közlönyben. A felelősségvállalás pillanatában pedig a kormánynak nem volt tagja az RMDSZ. A korlátozás az adóelkerülés megelőzésében segíthetett volna, azonban, amint írtuk, a liberális párt az utolsó pillanatban kihátrált a megállapodásból.
A kormány szerdán hozta nyilvánosságra azt a sürgősségi rendelettervezetet, amely visszaállítaná a korábbi szabályokat, két kivétellel: a pénztárgépekben nem lehet 50 ezer lejnél nagyobb összegű készpénz, és a készpénzben fizetett elszámolási előleg nem haladhatja meg a napi 1000 lejt.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom