Szeptember elején Budapesten és Szatmáron turnézik a Tamási Áron Színház társulata

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Turnéra indul a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház társulata, mely során Budapesten és Szatmárnémetiben is bemutatja Ivan Viripajev Iráni konferencia című darabját Bocsárdi László rendezésében.

Budapesten a Városmajori Szabadtéri Színpadon láthatják az érdeklődők az előadást szeptember 4-én, szerdán 19 órától, Szatmárnémetiben pedig a színház nagytermében lép fel a sepsiszentgyörgyi társulat szeptember 7-én, szombaton, ugyancsak 19 órától.

„Az előadás nagyszerű példája az együttgondolkodás fontosságának, a különböző szempontok egymással való találkoztatásának, ráébreszt arra, hogy mennyire viszonylagosak az információink, mennyire összetett az igazság, mennyire nehéz átlátni a világot, amelyben élünk. Az alkotók bíznak abban, hogy olyan előadást sikerült létrehozniuk, mely gazdagítani és árnyalni tudja mindannyiunk világról alkotott gondolkodását, mely segít megérteni korunk legfontosabb társadalmi, politikai, erkölcsi kérdéseit. Hisz úgy tűnik, olyan időszakban élünk, amilyen nem sok volt még a világtörténelemben” – írta a társulat Facebook-oldalán.

Az Iráni konferenciáról, a bemutatót követően, itt számoltunk be.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!