Japán sztrájkkal csatlakozik a Székely Nemzeti Múzeum az országos tiltakozáshoz
A Székely Nemzeti Múzeum és munkaközössége támogatja a Culturmedia és Alfa Cartel szakszervezet 2024. május 18-ra meghirdetett tiltakozását, amelyet Románia kormányának a könyvtárak és közgyűjtemények alkalmazottaival szemben tanúsított diszkriminatív eljárása miatt kezdeményeztek, posztolta szombaton Facebook-oldalára a sepsiszentgyörgyi intézmény.
A kormány épülete előtt szombat délután kezdődött a múzeumi és könyvtári dolgozók tiltakozása, amelyet a múzeumok nemzetközi napjára, a Múzeumok Éjszakája rendezvény időpontjára időzítettek, és amellyel 20 százalékos béremelést kérnek, illetve felhívják a figyelmet a kulturális örökség őrzésével megbízott intézményekben uralkodó aggasztó állapotokra.
Mint írtuk, a tiltakozás miatt több nagy múzeum nem vesz részt a Múzeumok Éjszakája programsorozatban. A Székely Nemzeti Múzeum esetében ez a helyzet nem áll fenn, a székelyföldi múzeumok ugyanis hagyományosan a Szent Iván napjához legközebb eső szombaton szervezik meg a Múzeumok Éjszakáját.
A Csíki Székely Múzeum még április elején jelezte, hogy japán sztrájkkal csatlakozik az országos tiltakozáshoz.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom