Az iráni állami média szerint Izrael megint a natanzi atomlétesítményt támadta

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az iráni állami média szerint az újabb izraeli csapáshullám során megint rakétatámadás érte a natanzi atomlétesítményt, Tebriz és Siráz külvárosát szintén célba vette Izrael.

A natanzi létesítmény egy 2025. május 20 -i műholdfelvételen – Fotó: Planet Labs / AFP
A natanzi létesítmény egy 2025. május 20 -i műholdfelvételen – Fotó: Planet Labs / AFP

Az iráni atomügynökség szóvivője az első támadások után azt közölte, hogy csak felszíni károkat okoztak a natanzi atomlétesítmény ellen végrehajtott izraeli légicsapások. Behrouz Kamalvand elmondása szerint az ügynökség még nem tudja, hogy pontosan milyen károk érték a létesítményt, de azok többsége csak a felszínen van. Emellett azt közölte, hogy a létesítményben nem voltak áldozatok. Egy izraeli katonai szóvivő közben azt állította, hogy a natanzi létesítményben jelentős károkat okoztak az izraeli csapások.

(CNN)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!