A föld alatti urándúsításnak is betett az izraeli támadás
Jóval a felszín alatt is hatékonyan rombolták az izraeli rakéták az iráni atomlétesítményeket Natanzban – írta a CNN névtelen szakértői forrásokra hivatkozva. A beszámoló szerint több föld alatti szinten az áramellátás is leállt, bár az nem egyértelmű, hogy ezt közvetlenül a rakéták okozták vagy az ezzel egy időben zajló kibertámadás.
Natanz a központja az iráni atomprogramnak, amely polgári célok leple alatt minden valószínűség szerint valójában atomfegyver előállításán dolgozik. Az atomfegyverhez szükséges mértékű urándúsítás is alapvetően itt zajlik.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom