Atomenergia-ügynökség: Izrael tényleg csapást mért Irán fő urándúsító létesítményére

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) megerősítette, hogy Izrael csapást mért az iráni nukleáris dúsító létesítményre Natanzban – írja az MTI.

Közleményében az ügynökség hozzátette, hogy szoros figyelemmel követi a helyzetet, és kapcsolatban áll az iráni illetékesekkel az esetleges károk ügyében is. A NAÜ egyúttal mély aggodalmát fejezte ki az erőművel kapcsolatos fejlemények miatt.

A Teherántól mintegy 220 kilométerre délkeletre fekvő Natanzban található iráni nukleáris létesítmény az ország fő dúsító létesítménye.

Az Irán központi fennsíkján található létesítmény egy része a föld alatt van, hogy védekezzenek az esetleges légicsapások ellen. A NAÜ korábbi közlései szerint több kaszkádot működtet, vagyis együtt dolgozó centrifugák csoportjait, amelyek gyorsabb urándúsítást tesznek lehetővé.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!