Az izraeli hadsereg átvette az irányítást a Hezbollah egyik katonai létesítménye felett

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Izrael bejelentette, átvették az irányítást a Hezbollah egy dél-libanoni katonai létesítménye felett. A Marun al-Raszban található létesítmény az Izraeli Védelmi Erők (IDF) szerint közvetlen fenyegetést jelentett Észak-Izrael lakóira.

Az izraeli hadsereg arról számolt be, hogy a helyszínen találtak „egy lakóházat és egy olajfaligetet, ahol egy megtöltött rakétakilövő is volt, amely készen állt arra, hogy észak-izraeli közösségeket támadjon”.

Ezen kívül találtak „föld alatti infrastruktúrát, terrorista búvóhelyeket, lakónegyedeket és támaszpontokat is azonosítottak”.

Független forrásból egyelőre még nem erősítették meg a hírt.

(Guardian)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!