A WHO szerint súlyos károk értek egészségügyi intézményeket Libanonban
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint a libanoni egészségügyi ellátási rendszer „súlyos károkat” szenvedett azóta, hogy Izrael aktívan támadja a libanoni síita milícia, a Hezbollah elleni célpontokat.
Hanán Balkhi, a WHO regionális igazgatója azt mondta, múlt héten egy nap alatt meghalt 28 egészségügyi dolgozó.
A WHO közlése szerint az elmúlt egy évben összesen 36 egészségügyi intézményt ért támadás. Ezekben a támadásokban meghalt 77 egészségügyi dolgozó, 74-en pedig megsérültek.
(BBC)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom