A Hezbollah főtitkárhelyettese szerint stabil a szervezet vezetése

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

„Az erőforrásaink és képességeink jó állapotban vannak” – mondta Naim Kasszem, az Izrael ellen háborúzó Hezbollah szervezet főtitkárhelyettese. „Stabil a vezetésünk és az irányításunk” – reagált azokra az izraeli állításokra, amelyek szerint a libanoni síita milícia katonai infrastruktúrája jelentős károkat szenvedett az elmúlt két hét izraeli támadásaiban.

„Minél hosszabb ideig tart ez a háború, annál komolyabb bajban találja magát Izrael” – mondta Kasszem. A főtitkárhelyettes egyes mondataiból arra lehet következtetni, hogy a szervezet megtalálta az izraeli támadásban nemrég meghalt vezető, Haszán Naszrallah utódját:

„A Hezbollah parancsnoksága, irányítása és vezetése szervezett. Túl vagyunk a fájdalmas csapásokon. Minden pozíciót sikerült betölteni. Nincsenek üres pozíciók”.

Ugyanakkor Kasszem nem említett konkrét neveket, egyelőre nem lehet tudni, hogy kik a szervezet új vezetői.

(BBC)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!