Az USA 18 milliárd dollár katonai segélyt nyújtott Izraelnek tavaly október 7. óta

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az Egyesült Államok legalább 17,9 milliárd dollárnyi katonai segélyt nyújtott Izraelnek a gázai háború kezdete óta, valamint további 4,86 milliárd dollárt költött a térségben zajló amerikai katonai műveletekre – írja a Brown Egyetem a Hamász Izrael elleni támadásainak évfordulóján közzétett, Costs of War projektjének jelentésében. Ez utóbbi összeg magában foglalja a haditengerészet által a jemeni húszik kereskedelmi hajózás ellen intézett támadásainak megfékezésére tett műveletek költségeit is.

Az USA által szállított segély nagy része lőszer volt, de ellentétben az Ukrajnának nyújtott, nyilvánosan dokumentált katonai segéllyel, az Izraelnek folyósított összegeket csak megbecsülni tudták a kutatók. (Times of Israel)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!