A Hezbollah magabiztos, az október 7-i támadást pedig hősi tettnek tartja

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A maga módján a Hezbollah is megemlékezett az október 7-i Hamász-támadások évfordulójára, kiadtak egy nyilatkozatot, amelyben azt írják: biztosak abban, hogy képesek lesznek „visszaverni az [izraeli] agressziót”. Ezen felül a libanoni székhelyi fegyveres szervezet megfogadta, hogy folytatja a harcot.

A Hezbollah friss közleményében „hősiesnek” nevezte a közel 1200 halálos áldozatot követelő október 7-i támadásokat, szerintük azoknak történelmi hatása lesz. A szervezet szerint Izraelt, amelynek nincs helye a térségben, el kell távolítani, bármeddig is tart ez a folyamat. A Hezbollah az USA-t és szövetségeseit is hibáztatja a Hamász október 7-i támadását követő gázai és libanoni erőszakért, szerintük az azóta ott történtekért ez a kör viseli a teljes felelősséget.

(BBC)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!