A Hamász is rakétákat lőtt Izraelre az évfordulón
Izrael hétfőn reggel közölte, hogy a Hamásznak a terrortámadás évfordulóján sikerült rakétákat lőnie a gázai határhoz közeli településekre, majd Tel-Aviv térségére is. Izrael szerint nagyobb légitámadás készült, de azt „légicsapások sorozatával nagyrészt meghiúsították”, csak néhány rakéta jutott át, két embert könnyebben megsebesítve. A hétfői rakétatűz az elmúlt hónapok legsúlyosabb ilyen jellegű támadása volt Izrael ellen Gázából, a Hamász minden bizonnyal az október 7-i támadásuk egyéves évfordulójára készült ezzel.
Az IDF közlemény szerint a reggeli támadás nagyobb részét az utolsó pillanatban sikerült megakadályozniuk, amikor harci repülőgépeik csapást mértek a kilövési helyszínekre. Órákkal később Tel-Avivban és több külvárosában megszólaltak a légvédelmi szirénák, mert egy zsúfolt metróövezetet célozva öt rakétát lőttek ki. Ezekből legalább kettőnek sikerült is áttörnie Izrael légvédelmét, Holonban és a várostól keletre fekvő Kfar Habadban csapódtak be. A Times of Israel szerint két nő sérült meg könnyebben a támadásban.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom