„A feltámadás háborújának” nevezné át Netanjahu a gázai háborút

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Benjamin Netanjahu egy hétfői zárt ülésen izraeli sajtóértesülések szerint azt javasolta, hogy a Hamász és a Hezbollah ellen folytatott háborút nevezzék át „a feltámadás háborújának”. A hadművelet eddig hivatalosan a „Vaskardok” nevet viselte.

Az október 7-i mészárlás egyéves évfordulójának alkalmából tartott rendkívüli kabinetülést az izraeli kormány. Netanjahu ezen állítólag arról beszélt, hogy a mostani „Izrael legfontosabb háborúja”, amely biztosítja „Izrael jövőjét és garantálja annak biztonságát”. A miniszterelnök azt is elmondta, hogy Izrael akkor fejezi majd be a háborút, ha „minden célját elérte”, felszámolta a Hamászt és hazahozta a túszokat.

Netanjahu szerint Izrael most azért harcol, hogy többet ne ismétlődhessen az meg, ami tavaly október 7-én történt. A kabinetgyűlésen gyertyát is gyújtottak az áldozatokra emlékezve, majd egy perc néma csend következett.

(Times of Israel)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!