Az izraeli hadsereg a Gázai övezet északi részén lévő Dzsabalíjában indított újabb szárazföldi hadműveletet

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az Izraeli Védelmi Erők (IDF) szombat este újabb szárazföldi hadműveletet indítottak a Gázai övezet északi részén fekvő Dzsabalíjában – közölte a hadsereg a Times of Israel szerint.

Az IDF két páncélos dandárja az éjszaka folyamán bekerítette Dzsabaliját, és a csapatok jelenleg is a térségben tevékenykednek. A hadsereg azt állítja, hogy tudomásuk szerint a térségben azon dolgoznak a Hamász tisztviselői, hogy újra felépítsék a szervezetet.

Az IDF szerint Dzsabalijában állítólag fegyverraktárjai és alagútjai is vannak a szervezetnek, ezekre csaptak le. „A művelet addig folytatódik, amíg szükséges, miközben szisztematikusan csapást mérünk a térség terrorista infrastruktúrájára és teljesen megsemmisítjük azt” – áll az IDF közleményében.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!