Olaf Scholz ismét tűzszünetet sürgetett, de felszólalt a Németországban növekvő antiszemitizmus ellen is
Olaf Scholz, Németország kancellárja ismét tűzszünetet sürgetett – írja a Guardian.
A német kormány továbbra is kitartóan kiáll a tűzszünet mellett, amelynek most végre létre kell jönnie – mondta.
„Sajnos a Hamász Izrael elleni terrortámadásának első évfordulóján a béke vagy akár a megbékélés távolibbnak tűnik a Közel-Keleten, mint valaha” – mondta Scholz videóüzenetében.
Scholz a Németországban növekvő antiszemitizmus ellen is felszólalt: „Soha nem fordulhat elő, hogy a németországi zsidó állampolgároknak félelemben és rettegésben kelljen élniük” – mondta.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom