Az izraeli hadsereg állítása szerint megölte a Hezbollah egyik parancsnokát
Az izraeli külügyminisztérium közölte, hogy légiereje megölte a Hezbollah egyik parancsnokát, Hader Ali Taweelt.
A közlemény szerint Taweel volt az egyik felelős egy olyan páncéltörő rakéta elindításáért, amely januárban érte el Izrael északi határát. A rakétatámadásban két ember meghalt, köztük a rakétát célzó város egyik tűzoltója, és a férfi 76 éves édesanyja.
A támadás másik két felelősének, Mohamed Hadernek és Hassan Nteer el Rasheeninek a halálhírét szintén ezen a héten közölték.
A Hezbollah egyelőre nem kommentálta az állítást.
(Guardian)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom