Az Egyesült Államok szombaton 145 amerikai állampolgárt és lakost evakuált Libanonból

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az amerikai külügyminisztérium közölte, hogy szombaton 145 amerikai állampolgárt, állandó lakost és közvetlen családtagjaikat evakuálták Libanonból – írja a Guardian.

A csoport két járattal indult el Bejrútból Isztambulba. Mindegyik járat 300 utast tudott felvenni. Összesen több mint 600 embernek segítettek elhagyni Libanont a kormány által szervezett járatokon, emellett összesen 2600 helyet szereztek a rászorulóknak kereskedelmi járatokon.

A minisztérium szeptember vége óta azt tanácsolta az amerikaiaknak, hogy hagyják el Libanont, amíg a kereskedelmi légitársaságok járnak, és figyelmeztette azokat, akik maradnak, hogy készüljenek fel a helyben maradásra, ha a helyzet tovább romlik.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!