Gázában a kórházak töredéke működik, az Orvosok Határok Nélkül szerint összeomlás szélén az ellátás
A Wafa, a palesztin hírügynökség egészségügyis forrásokra hivatkozva azt írja, hogy a Gázai övezet 38 kórháza közül 23-ban már nem üzemel.
A helyi – Hamász által irányított – egészségügyi hatóságok arról számoltak be, hogy a háború alatt 986 egészségügyi dolgozó vesztette életét, az izraeli támadások pedig állítólag 130 mentőautót tettek működésképtelenné. Ezeket az adatokat független forrásból még nem ellenőrizték.

Az Orvosok Határok Nélkül szervezet sajtóközleménye szerint 36 kórházból 17 csak részben működik az üzemanyag-, gyógyszer- és alapvető kellékek bénító hiánya miatt. Az egészségügyi rendszer most az összeomlás szélén áll – írják.
(Guardian)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom