Az IDF szerint egy Libanonból Szíriába vezető Hezbollah-alagutat lőttek szét vadászgépekkel

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az Izraeli Védelmi Erők nemrégiben megerősítette, hogy vadászgépekkel támadták a Libanonból Szíriába vezető földalatti alagutat – írja a BBC.

Az IDF azt állítja, hogy azért támadták a több mint 3 kilométer hosszú alagutat az izraeli légierő vadászgépei, mert azt a Hezbollah használta fegyverek szállítására és tárolására. Az izraeli hadsereg hozzátette, hogy az infrastruktúrát, a katonai épületeket és a fegyverraktárakat is eltaláltak.

A támadás során sérült meg a Masnaa határátkelő, amin keresztül így most csak nagyon nehezen tudnak elmenekülni a civilek Szíriába – írja a Times of Israel. Az IDF szerint polgári átkelőn is keresztül iráni fegyvereket próbáltak eljuttatni a Hezbollahhoz.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!