A libanoni média szerint bezárt egy kórház, miután egy izraeli drón a közvetlen szomszédjában csapott le

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Kiürítették a dél-libanoni Marjayoun közkórházat péntek reggel, miután egy közelben történt izraeli dróncsapásban négy mentős meghalt – jelentette a libanoni nemzeti hírügynökség.

A kórház volt az egyik legnagyobb egészségügyi szolgáltató Dél-Libanonban. Az egészségügyi dolgozók elmenekültek.

„Közvetlenül mellettünk csaptak le, így menekülnünk kellett. A környék nagyon veszélyes, és nincs senki az utakon, egyedül vezetek” – mondta menekülés közben Shoshana Mazraani, a marjayouni közkórház sürgősségi osztályának vezetője.

A libanoni nemzeti hírügynökség szerint Izrael péntek délután csapást mért az Iszlám Egészségügyi Szervezet Khirbet Selem-i központjára is. Többen megsérültek.

(Guardian)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!