Az izraeli hadsereg szerint az amerikaiakkal közösen elfogták a kilőtt rakéták nagy részét

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az izraeli hadsereg (IDF) szerint elfogták az Iránból indított 180 rakéta nagy részét, írja a Times of Israel. Az IDF azt állítja, hatékonyan működött a légvédelmük, amiben az Egyesült Államok is részt vett mind az iráni fenyegetés észlelésével, mind a rakéták egy részének elfogásával.

Hozzátették, hogy az ország középső részén elszigetelten, a déli részén több rakéta csapódott be. A hadsereg szerint a légierő kompetenciájában nem keletkezett kár, azaz a légierő gépparkja, légvédelme és légiforgalmi irányítása továbbra is normálisan működik.

Matthew Miller külügyi szóvivő az iráni rakétatámadásokról tart sajtótájékoztatót Washingtonban – Fotó: Kevin Dietsch / Getty Images
Matthew Miller külügyi szóvivő az iráni rakétatámadásokról tart sajtótájékoztatót Washingtonban – Fotó: Kevin Dietsch / Getty Images

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!