Az amerikai védelmi miniszter szerint nem törekednek háborúra, de támogatni fogják Izraelt
„Nem keressük a konfliktust Iránnal, de nem fogunk tétovázni, ha arról van szó, hogy fellépjünk csapataink védelmében és támogassuk Izrael védelmét” – jelentette ki szombaton késő este Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter.
A védelmi tárca vezetője hangoztatta: Washington „elítéli Irán vakmerő és példátlan támadásait” Izrael ellen, és felszólította Teheránt és támogatóit a térségben, hogy tartózkodjanak a jövőbeni csapásoktól, és ne törekedjenek a feszültség kiterjesztésére.
(MTI)
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom