Biden szerint Netanjahu többet árt Izraelnek, mint amennyit segít
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök „többet árt Izraelnek, mint amennyit segít” – mondta Joe Biden amerikai elnök az MSNBC-nek. Biden szerint az, hogy tömegével halnak meg civilek Gázában, ellentétes azzal, amit Izrael képvisel. Washington továbbra is amellett van, hogy Izrael ne kezdjen nagyobb katonai offenzívába a Gázai övezet déli részén fekvő Rafah városában, amíg nincs terv a civilek evakuálására. Biden „vörös vonalnak” nevezte az esetleges inváziót.
Biden ugyanakkor kijelentette, hogy nem fogják magára hagyni Izraelt, Izrael támogatása továbbra is kritikus fontosságú. „Nincs olyan vörös vonal, ami után elvágnék minden katonai támogatást” – mondta. Megismételte, hogy az izraeli miniszterelnöknek „több figyelmet kéne fordítania azokra az ártatlan életekre, amelyek Izrael tettei miatt vesznek oda”.
Biden megismételte a hathetes tűzszünetre vonatkozó korábbi felhívását, ami lehetővé tenné a túszok szabadon engedését és a segélyszállítmányok eljuttatását Gázába.
(Sky News)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom