Izreal engedélyezheti a lakosság számára a gázai határ mentén lévő városokba való visszatérést
Izrael arra készül, hogy engedélyezze a lakosok részleges visszatérését a gázai határ mentén fekvő, kiürített városokba – közölte Benny Gantz hadügyminiszter.
Gantz azt mondta, hogy Izrael közelebb került ahhoz, hogy engedélyezze a visszatérést néhány közösségbe – jelentette a Times of Israel. Október 7. óta mintegy 125 ezer embert evakuáltak a Gázai övezet és Libanon határán fekvő izraeli városokból és falvakból.
„Azon fogok dolgozni, hogy a kérdést a közeljövőben a háborús kabinet elé terjesszék megvitatásra” – mondta egyes regionális vezetőknek.
(Guardian)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom