A Hamász katonai szárnya vállalta a felelősséget a Gázai övezetből indított rakétatűzért

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A Hamász katonai szárnya vállalta a felelősséget a Gázai övezetből indított rakétatűzért, aminek célpontja Izraelre volt, írja a SkyNews.

„Válaszul a civilek elleni cionista mészárlásokra, az Al-Kasszam Brigád rakétákkal bombázta Tel-Avivot”

– áll a Hamász közleményében. Bár a nyilatkozatban csak Tel-Avivot említik, a jelentések szerint a csütörtöki támadás más városokat is érintett. Többek között az Asdod kikötővárosát és Askelónt is.

A támadás miatt az Izraeli Védelmi Erők (IDF) parancsára számos, Izrael középső és déli részén fekvő városban megszólaltak a légvédelmi szirénák.

A lap azt írja, a Hamász egy viszonylag csendes időszak után vetette be újra a rakétákat. Egyes héber források szerint úgy hírlett, hogy egy ideje a terrorista szervezetnek és Izraelnak is elfogytak a rakétai.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!