ENSZ: Több mint félmillió ember éhezik a Gázai övezetben
Az ENSZ szerint több mint félmillió ember éhezik Gázai övezetben, mivel a háború kitörése óta nem jut elég élelmiszer az övezetbe, írja a SkyNews.
Az ENSZ és 23 nem kormányzati szervezet által ma közzétett jelentés szerint Gáza teljes lakossága élelmiszerválságban van, 576 600 ember éhezik. Arif Husain, a Világélelmezési Program vezető közgazdásza arra figyelmeztetett, hogy ha a háború Izrael és a Hamász között tovább folytatódik, és az élelmiszer-ellátás láncok nem állnak helyre, a következő hat hónapban lakosságot „teljes körű éhínség fenyegeti” majd.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom