Ezek voltak a csütörtöki nap legfontosabb hírei
- Az IDF szerint a Hamász vezetője a föld alatt bujkál;
- Az izraeli erők által megszállt al-Sifa kórház újranyitását tervezi a Hamász vezette egészségügyi hatóság;
- Netanjahu a Hezbollahnak: Ha támadtok, Bejrútból Gázát csinálunk;
- Az ENSZ-főtitkár közvetlenül felszólította a Biztonsági Tanácsot, hogy tegyen lépéseket az újabb tűzszünetért;
- Fertőző betegségek terjedésétől tart a WHO gázai képviselője Hán Júniszban;
- A WHO 236 izraeli támadást tart számon ciszjordániai egészségügyi intézmények ellen;
- Megnyit egy újabb határátkelőt Izrael Gáza felé, de valójában zárva tartja majd.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom