Izrael szerint 3-4 hétre van szükségük az offenzívájuk befejezéséhez Hán Júniszban

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!


A hadseregnek még 3-4 hétre van szüksége ahhoz, hogy befejezze a katonai offenzívát Hán Júniszban, és utána még nagyjából ugyanennyire, hogy lezárja a Hamász elleni háborúja első szakaszát Gázában – írja a Walla hírportál.

A lap egy magas rangú izraeli tisztviselőre hivatkozva azt írja, hogy a Biden-kormányzat azt sürgeti, hogy az IDF lehetőség szerint december végéig végezzen a katonai műveletek intenzív szakaszával, ehhez képest Izrael szerint mindehhez még egy plusz hónapra van szükség. Az Egyesült Államok ugyan nem határozott meg Izraelnek pontos határidőt mindehhez, de állításuk szerint Washington közölte Jeruzsálemmel, hogy fogytán az idejük.

Amerikára is egyre nagyobb nyomás nehezedik, hogy Izrael minél előbb vessen véget a harcoknak, minél kevesebb kárt okozva a palesztin civileknek és minél több humanitárius segítséget nyújtva Gázának.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!