A Hamász meghosszabbítaná a tűzszünetet
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök vasárnap, Joe Biden amerikai elnökkel folytatott telefonbeszélgetése során azt mondta, hogy a fegyverszünet végén Izrael teljes erővel folytatja hadműveleteit Gázában. Ugyanakkor arról is beszélt, hogy tetszik neki a lehetőség, hogy minden egyes tűzszünettel töltött napért tíz újabb túszt engedjen el a Hamász.
A terrorszervezet ezzel szemben vasárnap közleményben jelentette be, hogy meg akarja hosszabbítani a négynapos fegyverszünetet, amennyiben Izrael komoly erőfeszítéseket tesz a szabadon engedett palesztin foglyok számának növelése érdekében.
A pénteken életbe lépett tűzszüneti megállapodás részeként négy nap alatt a Hamásznak legalább 50 izraeli túszt, Izraelnek pedig 150 palesztin foglyot kell szabadon engednie.
(The Guardian, Reuters, MTI)
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom