Netanjahu: Izrael nem akarja meghódítani vagy irányítani Gázát
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök csütörtökön a Fox News-nak arról beszélt, hogy
„nem akarjuk meghódítani Gázát, nem akarjuk elfoglalni Gázát, nem is akarjuk kormányozni Gázát”
Netanjahu arról beszélt, hogy a gázai területen egy polgári kormányzatot kell majd létrehozni. Hozzátette, Izrael azonban „gondoskodni fog arról”, hogy a Hamász október 7-i támadásához hasonló ne ismétlődhessen meg. „Hiteles erővel kell rendelkeznünk, amely szükség esetén behatol Gázába és végez a gyilkosokkal. Mert ez az egyetlen, ami megakadályozza egy Hamász-szerű entitás újbóli megszületését” – fogalmazott.
(Guardian)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom