Macron felszólította Izraelt, hogy hagyja abba a civilek bombázását

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

„Izraelnek fel kell hagynia a csecsemők és nők gyilkolásával Gázában” – üzente Emmanuel Macron francia államfő a BBC-nek adott exkluzív interjújában. Úgy fogalmazott, hogy a bombázást semmi sem indokolja, szerinte a tűzszünet Izrael érdekeit szolgálná. Miközben elismeri Izrael jogát az önvédelemre, Macron felszólította őket arra, hogy „fejezzék be a gázai bombázást”. Ugyanakkor azt is hozzátette, hogy Franciaország egyértelműen elítéli a Hamász „terrorista akcióit”.

Párizs Izraelhez, az Egyesült Államokhoz, az Egyesült Királysághoz és más nyugati országokhoz hasonlóan terrorszervezetnek tekinti a Hamászt.

Macron reméli, hogy az Egyesült Királyság és az USA vezetői is csatlakoznak a tűzszünetet szorgalmazók köréhez. „Izrael ma de facto civileket bombáz. Csecsemők, nők és idős emberek halnak meg emiatt. Ennek nincs legitimitása. Ezért felszólítjuk Izraelt, hogy hagyja abba” – tette hozzá a francia államfő. (BBC)

A téma érzékenysége miatt ebben a cikkben nem jelenítünk meg reklámokat.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!