Az USA hiába fordulna át a világ másik oldalára, valami mindig visszarántja a Közel-Keletre

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Olaj, izraeli lobbi, arab lobbi, hadi lobbi, bürokratikus túlélési stratégia, rozoga Európa és folyamatos konfliktusok: az amerikai kormány próbált szavakban hátrébb lépni a térségből, de mindhiába. Ezzel együtt bár igény van rá, Washington egyre kevésbé képes a közel-keleti csendőrködésre.

Illusztráció: Somogyi Péter (szarvas) / Telex
Illusztráció: Somogyi Péter (szarvas) / Telex

Miközben pedig az amerikai diplomácia Kínába menne a Közel-Keletről, Kína is megérkezett a Közel-Keletre. Itt olvashatják a témában elemzésünket.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!