Magyarország nem engedi meg „a terrorszervezeteket támogató gyűléseket” – szögezte le Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Kossuth Rádióban.
Orbán szerint a magyar kormánynak ugyanis meg kell védenie a magyar zsidó állampolgárokat, és nem engedhetik meg, hogy bárki veszélyben érezze magát itthon, függetlenül a hitétől vagy származásától.
„Megdöbbentő, hogy Európa-szerte szimpátiagyűlések zajlanak, amelyek a terroristákat támogatják” – jelentette Orbán Viktor a Reuters jelentése szerint. Szerinte az ilyen tüntetések terrorveszélyt rejtenek magukban. A palesztinbarát gyűléseket már Franciaországban és Németországban is betiltották.
A miniszterelnök pénteken hosszabban is beszélt az izraeli-palesztin konfliktusról a Kossuth Rádióban. Az elmondottakról itt írtunk bővebben.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom