Nebal Farsakh, a Palesztin Vörös Félhold (ami a Vöröskereszt társszervezete) szóvivője Gáza városában azt mondta az Associated Pressnek, hogy kizárt, hogy több mint 1 millió embert ilyen gyorsan és biztonságosan ki tudnának vinni az övezetből.
„Felejtsük el az élelmiszert, felejtsük el az áramot, felejtsük el az üzemanyagot. Az egyetlen amiért aggódunk most az, hogy túlélik-e, hogy életben maradnak-e” – mondta Farsakh zokogva.
„Mi lesz a betegeinkkel? Vannak sebesültjeink, vannak idősek, vannak gyerekeink, akik kórházban vannak” – kérdezte.
Farsakh azt mondta, hogy sok orvos nem volt hajlandó kiüríteni a kórházakat és magára hagyni a betegeket.
Elmondása szerint több egészségügyi dolgozó inkább felhívta a kollégákat, hogy elbúcsúzzanak, mert ott akarnak maradni az övezetben ragadt páciensekkel.
(Guardian)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom