Egyiptom lezárja a rafahi átkelőt az izraeli bombázás miatt
Kairó úgy döntött, hogy az izraeli légicsapások miatt lezárja a Gázából Egyiptomba vezető rafahi átkelőt – írja a BBC.
Ez volt az egyetlen útvonal volt a blokád alatt álló területről kifelé. A Gázából való távozás eddig sem volt egyszerű: eddig is csak azok a palesztin lakosok mehetnek át Egyiptomba, akik az átkelés előtt két nappal feliratkoznak egy listára, amit a belügyminisztérium vezet, és csak akkor hagyhatják el az országot, ha megkapják a minisztérium jóváhagyását. Mivel Gázában minden kormányzati épületet, köztük a belügyminisztériumot is vagy bezárták, vagy lerombolták, így jelenleg senkit nem tudnak felvenni erre a listára.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom