Izrael-párti szolidaritási tüntetést tartottak Budapesten
Izrael melletti szolidaritási tüntetést tartottak kedd este Budapesten – írja az MTI. Az esemény a pesti rakparton található Cipők a Duna-parton holokauszt-emlékműnél zajlott le. Azon mások mellett Jákov Hadasz-Handelszman, Izrael budapesti nagykövete is beszédet mondott.



A rendezvényen a Magyar Nemzet szerint több ezren vettek rész. A felszólalók szerint a holokauszt óta nem érte a zsidó népen ilyen gonosz támadás. Hadasz-Handelszman azt mondta, hogy hozzászoktak már a terrorhoz, de ami szombaton történt, arra nem voltak felkészülve. A rendezvény közös gyertyagyújtással végződött.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom