Csak előzetes engedéllyel léphetnek be Egyiptomba a Gázából menekülő palesztinok

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Megnyílt a rafahi átkelő, ami Egyiptom és a Gázai övezet déli határán található, írja a BBC. Jelenleg ez az egyetlen menekülőút a blokád alá kerülő Gázából. Azonban csak azok a palesztin lakosok mehetnek át Egyiptomba, akik az átkelés előtt két nappal feliratkoznak egy listára, amit a belügyminisztérium vezet, és csak akkor hagyhatják el az országot, ha megkapják a minisztérium jóváhagyását.

Mivel Gázában minden kormányzati épületet, köztük a belügyminisztériumot is vagy bezárták, vagy lerombolták, így jelenleg senkit nem tudnak felvenni erre a listára.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!