Ausztria szerdán kezdi el kimenekíteni állampolgárait Izraelből
Ausztria szerdán kezdi meg állampolgárai evakuálását Izraelből az osztrák légierő segítségével – jelentette be kedden Klaudia Tanner osztrák védelmi miniszter.
A tervek szerint egy 60 utas szállítására alkalmas katonai repülő Ciprus és Izrael között ingázva fogja kimenekíteni az állampolgárokat. Ciprusról kereskedelmi járatokkal mehetnek majd haza a civilek. Keddig már 150 osztrák állampolgár jelentkezett a tel-avivi konzulátuson evakuálásra.
A Hercules C–130 típusú gép váltás legénységgel, technikusokkal, katonákkal és pszichológusokkal indul bevetésre szerdán.
A bécsi külügyminisztérium tudomása szerint három izraeli–osztrák kettős állampolgárt is elhurcolhattak a szélsőséges palesztin fegyveresek.
(MTI)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom