A Hamász figyelmeztette Askelón lakóit, hogy hagyják el a várost
A Hamász megfenyegette Askelón város lakóit, válaszul Izrael Gáza elleni támadásaira – írja a BBC.
Az Al-Kasszam Brigádok Telegramon közzétett bejegyzésében azt írták, hogy a Gázai övezettől északra fekvő város lakóinak helyi idő szerint 17 óráig (magyar idő szerint 16 óráig) kell elhagyniuk Askelónt.
A városnak nagyjából 130 ezer lakosa van.

Utcakép Askelón városából, október 9-én – Fotó: Menahem Kahana / AFP
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom