A Fővárosi Nagycirkusz négy artistáját is ki kellett menekíteni Izraelből
A Fővárosi Nagycirkusz artistái is Izraelben tartózkodtak a Hamász támadása idején, sikeresen kimentették őket, szúrta ki a 24.hu. A cirkusz a Facebookon adott tájékoztatást a helyzetről.
„Az izraeli események kapcsán gyors intézkedésre volt szükség. A háború kitörése azt is jelentette, hogy törlésre kerültek a repülőjáratok, és az Izraelben tartózkodó magyar artistáknak óvóhelyen kellett tölteniük az éjszakát. Horváth Judit, Dobos Richárd, René Casselly és Csanády Bernát nehéz órákat élt meg” – írták.
A Nemzeti Cirkuszművészeti Központ segített az artistáknak, a szervezet külügyminisztériumi bejelentést tett, konzuli segítséget kért. „Magyarország Külügyminisztériuma intézkedett, mentesítő járatot indított a régióból. Nagy öröm számunkra, hogy mind a négy artista épségben hazatért!” – írták a közösségi oldalon.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom