11 amerikai halt meg Izraelben

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Joe Biden hétfő este azt mondta, hogy már 11 amerikai állampolgárról tudnak, akik meghaltak az izraeli harcokban. Egy magas rangú amerikai védelmi tisztviselő közben „ISIS-szintű barbársággal” vádolta a Hamászt a támadás miatt.

A hatóságok nem hozták nyilvánosságra a halottak személyazonosságát.

Biden azt mondta: valószínű, hogy amerikai állampolgárok is vannak a Hamász által fogva tartott túszok között.

„Szívszorító. Ezeket a családokat megbocsáthatatlan gyűlölet és erőszak szakította szét” – adta ki az amerikai elnök egy írásos nyilatkozatban. A tegnapi nap során csak 9 halottról tudott a kormány.

Az elnök azt is mondta, hogy az Egyesült Államok szakértőket ad Izraelnek, hogy segítsenek megtalálni a túszokat, és megosztja a hírszerzési információkat is. Washington a légvédelem és a lőszerek formájában is növeli támogatását.

(BBC)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!