Két ember meghalt az éjszakai kijevi rakétatámadásban
Oroszország több mint húsz rakétát lőtt ki Oroszország Kijevre. A rakétákat az ukrán légvédelem megsemmisítette, a városra hulló törmelékek azonban így is két ember halálát okozták.
Kijev polgármestere, Vitalij Klicsko a Telegramon azt írta, a két férfi a város Sevcsenkivszkij nevű kerületében tartózkodott, egy nem lakóépületként funkcionáló épületben. Egy másik embert üvegszilánkok sebesítettek meg, őt kórházban ápolják.
A város katonai adminisztrációjának vezetője a Telegramon azt írta, tavasz óta ez volt a legnagyobb léptékű támadás a főváros ellen, amelyben drónokat és rakétákat is bevetettek az orosz erők.
A hatóságok jelentése szerint a támadásban több épület, köztük hat magánház megrongálódott, és több embert is megsebesítettek a törmelékek.




Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom