A volt orosz miniszterelnök szerint a Wagner-lázadás a vég kezdete Putyin számára
Mihail Kaszjanov volt orosz miniszterelnök szerint a Wagner-lázadás a „vég kezdetét” jelenti Vlagyimir Putyin számára.
Kaszjanov 2000-től 2004-ig volt Oroszország miniszterelnöke, amíg Putyin az egész kormányával együtt nem menesztette. Ezután a Putyin-rendszer egyik hangos bírálójává vált.
Most úgy véli, hogy Putyin „nagyon nagy bajban van”. A BBC-nek adott kommentárjában azt mondta, arra számít, hogy Prigozsin Belarusz után Afrikában fog kikötni. „Valahol a dzsungelben lesz, vagy valami ilyesmi. Putyin ezt nem tudja megbocsátani neki” – mondta Kaszjanov, aki szerint kérdéses, hogy egyáltalán életben hagyják-e Prigozsint. Úgy látja, a Wagner-vezér tönkretette Putyin rendszerének stabilitását.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom