Eddig 800 embert mentett ki az ukrajnai gátszakadás után a Vöröskereszt

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Már 800-nál is több embert mentett meg az Ukrán Vöröskereszt a Nova Kahovka-gát átszakadása után, írja a Sky News. Egyikükről, egy mozgáskorlátozott idős megmentéséről videót is közzétettek:

Ariane Bauer, a Nemzetközi Vöröskereszt európai igazgatója szerint az áradás komoly kockázatot jelent a civileknek és a lakhatásuknak. „Tízezrek kerülhetnek humanitárius szempontból szörnyű helyzetbe. A nemzetközi humanitárius jog ugyan védelmet nyújthat, de csak akkor, ha az államok tiszteletben tartják a jogi kötelezettségeiket.”

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!