ENSZ-főtitkár: Legalább 16 ezer ember elvesztette az otthonát a Nova Kahovka-i gát felrobbantása miatt

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Már legalább 16 ezer ember elvesztette az otthonát a Nova Kahovka-i vízerőmű gátjának felrobbantása miatt – mondta António Guterres ENSZ-főtitkár, hozzátéve, hogy „további sok ezer embernek” jelent problémát ivóvízhez jutni Herszon régióban.

Guterres „monumentális humanitárius, gazdasági és ökológiai katasztrófának” nevezte a történteket, de elmondása szerint az ENSZ-nek nincsenek független információi arról, hogyan szakadt át a gát, és azért ki a felelős. Az ENSZ egyeztet az ukrán kormánnyal, ivóvizet és víztisztító tablettákat is küldenek a térségbe.

„A civilek és a polgári infrastruktúra elleni támadásoknak véget kell vetni. Cselekednünk kell az elszámoltathatóság és a nemzetközi humanitárius jog tiszteletben tartása érdekében” – mondta az ENSZ-főtitkár.

(Sky News)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!