Teljesen megsemmisült a Nova Kahovka-gát vízerőműve
Teljesen megsemmisült a Nova Kahovka-gát vízerőműve – közölte az ukrán közmédia.
A Suspilne, az ukrán állami műsorszolgáltató arról számolt be, hogy felrobbantott gáthoz tartozó Kahovszkaja vízerőmű teljesen megsemmisült „a gépházban belülről bekövetkezett robbanás következtében”, és nem is javítható.
Azóta egy olyan, egyelőre nem ellenőrzött videó is napvilágot látott, amelyen látszik, hogy az erőmű már teljesen víz alatt van. A TASZSZ orosz állami hírügynökség arról számolt be, hogy Nova Kahovka település orosz beiktatású polgármestere szerint a vízszint 10 méterrel emelkedett az elmúlt órákban.
(Guardian)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom