Kreml: Ezt a robbantást Kijev hajtotta végre, Kijev tervei alapján, Kijev parancsára

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Határozottan visszautasította a Kreml, hogy Oroszország felelős lenne a Nova Kahovka-gát felrobbantásáért, írja a CNN. Az orosz elnöki hivatal szóvivője, Dmitrij Peszkov „egyértelműen” úgy gondolja, hogy a gát elpusztítása „szándékos szabotázs” volt Ukrajna részéről.

„Ezt Kijev hajtotta végre, Kijev tervei alapján, Kijev parancsára. A kijevi rezsimnek teljes felelősséget kell vállalnia minden következményért”

– mondta Peszkov kedd délelőtt, hozzátéve, hogy szerintük ezzel el akarják terelni a figyelmet az „ukrán nagyszabású támadó műveletek kudarcáról”. Az elnöki szóvivő hozzátette, hogy folyamatosan tájékoztatják Vlagyimir Putyin orosz elnököt a gáthelyzetről.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!