Folyamatosan evakuálják az embereket a gátszakadás miatt áradásveszélyes területekről

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Folyamatosan evakuálják az embereket az ukrán és orosz kézen fekvő településekről is a Dnyeper (ukránul Dnyipro) mentén, írja a CNN. Az ukrán miniszterelnök, Denisz Smihal szerint eddig nincs civil áldozata a gátszakadás utáni áradásoknak.

Smihal szerint egyelőre „ellenőrzés alatt áll” a zaporizzsjai atomerőmű helyzete – az erőművet ugyanis eddig a Dnyeper-menti gát látta el vízzel.

A menekítésről közben posztolt több videót is Anton Gerascsenko, az ukrán belügyminiszter tanácsadója:

Herszonban a videó tanúsága szerint úgy menekítik az embereket, hogy közben hallani lehet az ágyúlövéseket a frontról:

Mindeközben az orosz oldalon is elindult az emberek evakuálása az általuk megszállt Nova Kahovkában, írja a CNN.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!