Zelenszkij: Az oroszok belülről robbantották fel a vízerőművet az éjszaka folyamán

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Befejezte az ülésezést az ukrán nemzetbiztonsági tanács, amelynek megállapításaiból Volodimir Zelenszkij elnök megosztott néhány részletet.

Eszerint az oroszok éjjel 2 óra 50 perckor robbantották fel a Kazovszkaja-vízerőművet, a detonáció az épületen belül történt.

Mintegy 80 település van az árvíz által elöntött zónában. Elrendelték a veszélyeztetett területek kiürítését, valamint az összes olyan város és falu ivóvízzel való ellátását, amelyek a Nova Kahovka-i víztározóból kaptak vizet – közölte Zelenszkij.

Az ülésen emellett nemzetközi és biztonsági intézkedésekről állapodtak meg, illetve arról, hogy Oroszországot felelősségre vonják a terrortámadásért.

(Guardian)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!