Zelenszkij: Az oroszok belülről robbantották fel a vízerőművet az éjszaka folyamán
Befejezte az ülésezést az ukrán nemzetbiztonsági tanács, amelynek megállapításaiból Volodimir Zelenszkij elnök megosztott néhány részletet.
Eszerint az oroszok éjjel 2 óra 50 perckor robbantották fel a Kazovszkaja-vízerőművet, a detonáció az épületen belül történt.
Mintegy 80 település van az árvíz által elöntött zónában. Elrendelték a veszélyeztetett területek kiürítését, valamint az összes olyan város és falu ivóvízzel való ellátását, amelyek a Nova Kahovka-i víztározóból kaptak vizet – közölte Zelenszkij.
Az ülésen emellett nemzetközi és biztonsági intézkedésekről állapodtak meg, illetve arról, hogy Oroszországot felelősségre vonják a terrortámadásért.
(Guardian)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom